aa.com.tr: Stjepan Mesić: BiH mora opstati radi sebe, regije, Evrope, ali i svijeta

Sarajevo, BiH - 28. februar 2017: Okrugli stol koji je povodom Dana nezavisnosti BiH organizovao Studentski parlament Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (SPIUS). Nekadašnji predsjednik Hrvatske Stjepan Mesić ( AA - Anadolu Agency )

SARAJEVO (AA) – Bosna i Hercegovina mora opstati i radi sebe, regije, Evrope, ali i svijeta. Hrvatima iz BiH sam uvijek slao poruku da je njihova domovina BiH, a njihov glavni grad Sarajevo, te da svoju sreću i zadovoljstvo traže u BiH, svoju politiku kreiraju u Sarajevu, izjavio je nekadašnji predsjednik Hrvatske Stjepan Mesić, gostujući na okruglom stolu koji je povodom Dana nezavisnosti BiH organizovao Studentski parlament Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (SPIUS).

Mesić je na pitanje koliko je BiH 25 godina poslije zavisna, istakao da je danas teško reći da je jedna država u punom smislu nezavisna, zbog same međuzavisnosti među državama, među ljudima, kontinentima.

aa.com.tr pise: