1

Poziv za dostavu eseja na temu: „Budućnost mladih u multikulturalnoj, jedinstvenoj i nezavisnoj Bosni i Hercegovini“

Povodom obiljažavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Centar za balkanske studije (BSC) Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS) raspisuje konkurs za pisanje eseja na B/H/S jeziku o temi: „Budućnost mladih u multikulturalnoj, jedinstvenoj i nezavisnoj Bosni i Hercegovini“.

Svrha i cilj ovoga Javnog poziva je jačanje svijesti kod mladih o pripadnosti državi Bosni i Hercegovini.

Pravo sudjelovanja u Javnom pozivu za BSC natječaj imaju učenici završnih razreda srednjih škola u Bosni i Hercegovini neovisno o njihovom prethodnom književnom iskustvu.

Komisija će vrednovati jezičko izražavanje, kreativnost, inovativnost i originalnost.

Četveročlanu komisiju čine:

1. Vanr. prof. dr Muhidin Mulalić
  2. Vanr. prof. dr Alamsa Mulalić
  3. Doc. dr Ervin Kovačević
  4. Viši asist. Hamza Preljević

Najboljih 20 autora će se kvalifikovati za dodjelu stipendije na Odsjeku za društvene i političke nauke koje će biti dodijeljene u sklopu ispita za stipendije koji će se održati 27. marta 2020. godine na kampusu Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS). Pored navedene nagrade, organizator je pripremio posebne nagrade za prva tri najbolje plasirana eseja:

Prvo mjesto: 300,00 konvertibilnih maraka
Drugo mjesto: 200,00 konvertibilnih maraka
Treće mjesto: 100,00 konvertibilnih maraka

Eseji bi trebali biti dužine do 3 stranice, napisani fontom Times New Roman 12, sa proredom od 1,5. Dodatne upute za pisanje eseja možete pronaći ovdje.

Eseje treba poslati na mejl adresu: bsc@ius.edu.ba sa naslovom „Esej za BSC natječaj za mlade“.

Dodatne informacije u vezi programa možete dobiti pozivom na: +387 33 957 320 (viši asist. Hamza Preljević, sekretar BSC-a) ili +387 33 957 326 (vanr. prof. dr Muhidin Mulalić, direktor BSC-a).

Javni poziv otvoren je do 24. februara 2020. godine, a detalje možete pogledati ovdje.

International University of Sarajevo - The best private university in Bosnia and Herzegovina